מאמרים

העולם שייך לצעירים

העולם שייך לצעירים

דור הולך ודור בא ומדור לדור אנחנו משתדרגים- הרי זו משמעות האבולוציה, אם זה בחברות הסטארט אפ, בפוליטיקה, במדע.. הכוח ההולך ומתחזק שייך לצעירים, מוחות חדשים ורעננים מלאים בתשוקה וברעב "לאכול את העולם" מניבים המצאות ורעיונות חדשים ובעצם כל הזמן דוחפים את החברה שלנו להשתכלל ולהתקדם קדימה.

הידיעה שצעירים הם כוח חשוב בבנייה ובהבאה לקידמה של כל התשתיות, אם חברתיות או כלכליות, היא זו שדירבנה את פיתוחן של תוכניות רבות לקידום צעירים בארץ. במשרד החינוך קיימות כיום תוכניות קידום רבות לקידום נוער שוחר מדע, תוכניות לעידוד ספורטאים צעירים ותוכניות המציעות התמחויות שונות לאומנויות, כספים רבים מוקצים לעידוד מוסיקאים צעירים ומוכשרים או צעירים מחוננים בתחומים אחרים.

ההבנה שהעתיד נמצא בדור הבא הביאה לכך שקיימות תוכניות להכין את הצעירים לחיים כחלק אינטגרלי מהחינוך בין אם זה ללמד על איכות הסביבה מתוך הידיעה שהצעירים שיהפכו לבוגרים יתרמו לשיפור בתחום זה מתוך מודעות ועד לימוד כלכלה בסיסית על כל מונחיה כגון מה הן קרנות וביטוחים, מה הוא בית השקעות ומושגים דומים, בכך לאפשר לצעירים להיכנס לעולם הבוגרים עם יותר כלים שעוזרים להתנהל נכון.

המשך מאמר